BS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Gareth Igesund | Western Province Cricket Club (Tennis) | No | - | |
[2] | Peet KARSTEN | ZA | Orangia Tennis Club | No | - |
[3] | Siyabonga Jaca | Westridge Tennis Stadium | No | - | |
[4] | Echard DE KOCK | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
- | Melt VAN AS | ZA | Country Club Tennis Club | No | - |
- | Stefan Stieger | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
- | Dawid scholtz | ZA | Laerskool Fd Conradie | Yes | Luke BOSMAN |
- | Sagen Hugo | ZA | Mitchells Plain Tennis Club | No | - |
- | Luca GRANVOGL | Somerset West Tennis Club | No | - | |
- | Pavlos Christoforakis | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Andre Diniz | BR | Claremont Tennis Club | No | - |
- | Imaad Taliep | Claremont Tennis Club | No | - | |
- | Christiaan Cronje | Paul Roos Gimnasium | No | - | |
- | Toit Malan | Curro Langebaan Primary | No | - | |
- | Lucas PENTZ | Evertsdal Tennis Club | No | - | |
- | Cebo Faleni | No | - | ||
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Luke BOSMAN | Paul Roos Gimnasium | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-08-20 1:30pm | A1 | MILN - Court 1 |
Gareth Igesund [1]
|
Andre Diniz
|
6-0, 6-0 |
2021-08-20 1:30pm | A2 | MILN - Court 2 |
Cebo Faleni
|
Imaad Taliep
|
0-6, 1-6 |
2021-08-20 1:30pm | A3 | MILN - Court 3 |
Echard DE KOCK [4]
|
Luca GRANVOGL
|
6-2, 6-0 |
2021-08-20 1:30pm | A4 | MILN - Court 4 |
Pavlos Christoforakis
|
Stefan Stieger
|
3-6, 4-6 |
2021-08-20 1:30pm | A5 | MILN - Court 5 |
Sagen Hugo
|
Christiaan Cronje
|
6-4, 6-4 |
2021-08-20 2:45pm | A6 | MILN - Court 1 |
Toit Malan
|
Siyabonga Jaca [3]
|
3-6, 3-6 |
2021-08-20 2:45pm | A7 | MILN - Court 2 |
Dawid scholtz
|
Melt VAN AS
|
6-0, 6-7(7), 10-7 |
2021-08-20 2:45pm | A8 | MILN - Court 3 |
Lucas PENTZ
|
Peet KARSTEN [2]
|
1-6, 1-6 |
2021-08-20 4:00pm | A9 | MILN - Court 1 |
Gareth Igesund [1]
|
Imaad Taliep
|
6-4, 7-5 |
2021-08-20 4:00pm | A10 | MILN - Court 2 |
Echard DE KOCK [4]
|
Stefan Stieger
|
6-0, 6-0 |
2021-08-20 4:30pm | A11 | MILN - Court 3 |
Sagen Hugo
|
Siyabonga Jaca [3]
|
1-6, 2-6 |
2021-08-20 4:30pm | A12 | MILN - Court 4 |
Dawid scholtz
|
Peet KARSTEN [2]
|
4-6, 2-6 |
2021-08-21 8:00am | A13 | MILN - Court 4 |
Gareth Igesund [1]
|
Echard DE KOCK [4]
|
7-5, 6-1 |
2021-08-21 9:15am | A14 | MILN - Court 1 |
Siyabonga Jaca [3]
|
Peet KARSTEN [2]
|
4-6, 7-6(3), 8-10 |
2021-08-22 8:00am | A15 | MILN - Court 1 |
Gareth Igesund [1]
|
Peet KARSTEN [2]
|
3-6, 6-3, 10-6 |
2021-08-22 8:00am | B1 | MILN - Court 2 |
Echard DE KOCK [4]
|
Siyabonga Jaca [3]
|
7-5, 6-0 |
2021-08-21 9:15am | C1 | MILN - Court 2 |
Imaad Taliep
|
Stefan Stieger
|
6-1, 6-0 |
2021-08-21 9:15am | C2 | MILN - Court 3 |
Sagen Hugo
|
Dawid scholtz
|
2-6, 4-6 |
2021-08-22 8:00am | C3 | MILN - Court 3 |
Imaad Taliep
|
Dawid scholtz
|
6-1, 6-3 |
2021-08-22 8:00am | D1 | MILN - Court 4 |
Stefan Stieger
|
Sagen Hugo
|
2-6, 6-2, 10-8 |
2021-08-20 4:00pm | E1 | MILN - Court 5 |
Andre Diniz
|
Cebo Faleni
|
6-3, 3-6, 10-12 |
N/A | E2 | MILN - Court 1 |
Luca GRANVOGL
|
Pavlos Christoforakis
(Did not play)
|
Walkover |
2021-08-21 8:00am | E3 | MILN - Court 2 |
Christiaan Cronje
|
Toit Malan
|
3-6, 1-6 |
2021-08-21 8:00am | E4 | MILN - Court 3 |
Melt VAN AS
|
Lucas PENTZ
|
3-6, 4-6 |
2021-08-21 10:30am | E5 | MILN - Court 4 |
Cebo Faleni
|
Luca GRANVOGL
|
4-6, 3-6 |
2021-08-21 10:30am | E6 | MILN - Court 1 |
Toit Malan
|
Lucas PENTZ
|
6-1, 6-2 |
2021-08-22 8:00am | E7 | MILN - Court 5 |
Luca GRANVOGL
|
Toit Malan
|
2-6, 4-6 |
2021-08-22 9:15am | F1 | MILN - Court 1 |
Cebo Faleni
|
Lucas PENTZ
|
6-4, 2-6, 13-11 |
2021-08-21 10:30am | G2 | MILN - Court 3 |
Christiaan Cronje
|
Melt VAN AS
|
6-1, 7-5 |
2021-08-22 9:15am | G3 | MILN - Court 2 |
Andre Diniz
|
Christiaan Cronje
|
0-6, 1-6 |