BS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Luca Muller | Bryanston Country Club (Tennis) | No | - | |
[2] | Aldo Luttig | Eldoraigne Tennis Club | No | - | |
[3] | Blayne Nel | ZA | Rustenburg Tennis club | No | - |
[4] | Kgosietsile Tlhatlha | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Ulrick Jacobsen | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Adriaan Kruger | Gauteng Noord | No | - | |
- | Ayden Nel | ZA | Rustenburg Primary | No | - |
- | Zachary Joyce | Fairland Tennis Club | No | - | |
- | Matthew Cerff | Morningside Country Club | No | - | |
- | Benyamin Kriek | Riaan Venter Tennis Academy | No | - | |
- | Andrew Cerff | ZA | Morningside Country Club | No | - |
- | Karabo Lepekola | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Rupert Naude | ZA | Midstream Ridge Primary School | No | - |
- | Jordan Soupionas | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Jan Morgan | ZA | Curro | No | - |
- | Dietmar Swart | ZA | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-07-29 9:30am | A1 | Tuks - Court 8 |
Luca Muller [1]
|
Ayden Nel
|
6-0, 3-6, 5-10 |
2023-07-29 9:30am | A2 | Tuks - Court 9 |
Andrew Cerff
|
Dietmar Swart
|
2-6, 0-6 |
2023-07-29 9:30am | A3 | Tuks - Court 10 |
Kgosietsile Tlhatlha [4]
|
Jordan Soupionas
|
6-2, 6-2 |
2023-07-29 9:30am | A4 | Tuks - Court 11 |
Jan Morgan
|
Rupert Naude
|
6-0, 7-6(1) |
2023-07-29 9:30am | A5 | Tuks - Court 12 |
Benyamin Kriek
|
Adriaan Kruger
|
6-2, 6-2 |
2023-07-29 9:30am | A6 | Tuks - Court 13 |
Ulrick Jacobsen
|
Blayne Nel [3]
|
1-6, 3-6 |
2023-07-29 9:30am | A7 | Tuks - Court 14 |
Zachary Joyce
|
Karabo Lepekola
|
0-6, 1-6 |
2023-07-29 9:30am | A8 | Tuks - Court 15 |
Matthew Cerff
|
Aldo Luttig [2]
|
0-6, 2-6 |
2023-07-29 2:00pm | A9 | Tuks - Court 8 |
Ayden Nel
|
Dietmar Swart
|
6-2, 6-4 |
2023-07-29 2:00pm | A10 | Tuks - Court 9 |
Kgosietsile Tlhatlha [4]
|
Jan Morgan
|
6-4, 6-4 |
2023-07-29 2:00pm | A11 | Tuks - Court 10 |
Benyamin Kriek
|
Blayne Nel [3]
|
4-6, 4-6 |
2023-07-29 2:00pm | A12 | Tuks - Court 11 |
Karabo Lepekola
|
Aldo Luttig [2]
(Def.)
|
3-6 Default |
2023-07-30 9:30am | A13 | Tuks - Court 6 |
Ayden Nel
|
Kgosietsile Tlhatlha [4]
|
6-2, 6-1 |
2023-07-30 9:30am | A14 | Tuks - Court 7 |
Blayne Nel [3]
|
Karabo Lepekola
|
6-0, 6-2 |
2023-07-30 2:00pm | A15 | Tuks - Court 2 |
Ayden Nel
|
Blayne Nel [3]
|
4-6, 6-1, 10-7 |
2023-07-30 2:00pm | B1 | Tuks - Court 3 |
Kgosietsile Tlhatlha [4]
|
Karabo Lepekola
|
2-6, 3-6 |
2023-07-30 9:30am | C1 | Tuks - Court 8 |
Dietmar Swart
|
Jan Morgan
|
6-3, 6-1 |
N/A | C2 | Tuks - Court 9 |
Benyamin Kriek
(Did not play)
|
Aldo Luttig [2]
|
Walkover |
2023-07-30 2:00pm | C3 | Tuks - Court 4 |
Dietmar Swart
|
Aldo Luttig [2]
|
6-3, 6-0 |
2023-07-30 2:00pm | D1 | Tuks - Court 5 |
Jan Morgan
|
Benyamin Kriek
|
0-6, 2-6 |
2023-07-29 2:00pm | E1 | Tuks - Court 12 |
Luca Muller [1]
|
Andrew Cerff
|
6-0, 6-2 |
2023-07-29 2:00pm | E2 | Tuks - Court 13 |
Jordan Soupionas
|
Rupert Naude
|
6-0, 6-3 |
2023-07-29 2:00pm | E3 | Tuks - Court 14 |
Adriaan Kruger
|
Ulrick Jacobsen
|
6-4, 6-1 |
2023-07-29 2:00pm | E4 | Tuks - Court 15 |
Zachary Joyce
|
Matthew Cerff
|
3-6, 6-2, 10-8 |
2023-07-30 9:30am | E5 | Tuks - Court 10 |
Luca Muller [1]
|
Jordan Soupionas
|
6-1, 6-0 |
2023-07-30 9:30am | E6 | Tuks - Court 11 |
Adriaan Kruger
|
Zachary Joyce
|
4-6, 4-6 |
2023-07-30 2:00pm | E7 | Tuks - Court 6 |
Luca Muller [1]
|
Zachary Joyce
|
6-2, 6-2 |
2023-07-30 2:00pm | F1 | Tuks - Court 7 |
Jordan Soupionas
|
Adriaan Kruger
|
2-6, 4-6 |
2023-07-30 9:30am | G1 | Tuks - Court 12 |
Andrew Cerff
|
Rupert Naude
|
6-0, 6-1 |
2023-07-30 9:30am | G2 | Tuks - Court 13 |
Ulrick Jacobsen
|
Matthew Cerff
|
7-5, 6-0 |
2023-07-30 2:00pm | G3 | Tuks - Court 8 |
Andrew Cerff
|
Ulrick Jacobsen
|
2-6, 3-6 |
2023-07-30 2:00pm | H1 | Tuks - Court 9 |
Rupert Naude
|
Matthew Cerff
|
3-6, 6-1, 10-6 |