BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Borys Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
[2] | Niel Erasmus | ZA | Garsfontein Primary | No | - |
[3] | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | No | - | |
[4] | Hlumani Kekana | ZA | Curro Brakenfell | No | - |
[5] | Cooper Western | ZA | Alberton Tennis Club | No | - |
[6] | Lukas Kotze | Bailliepark | No | - | |
[7] | Franco Colin | ZA | Next Generation Tennis | No | - |
[8] | Alex Petrov | Bedfordview Country Club | No | - | |
[9] | Tshepang Maisela | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[10] | Cade Clarke | ZA | Beacon Bay Tennis Club | No | - |
[11] | Francois Boshoff | ZA | Affies | No | - |
[12] | Keagan Grobbelaar | ZA | Despatch Tennis Club | No | - |
[13] | Heindre Serfontein | ZA | Truida Kestell | No | - |
[14] | Reuben Lerm | ZA | Hugenote Laerskool | No | - |
[15] | Mieder Erasmus | Garsfontein Primary | No | - | |
[16] | Alexander Bell | North West | No | - | |
- | Dante Bolani | Yes | Luca Flader | ||
- | Mahery RAOILY | MG | No | - | |
- | Wihan Snyders | Affies | No | - | |
- | Joshua Lubbe | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
- | George Mandala | Sandton Sports Club | No | - | |
- | Mattheus van Antwerpen | ZA | LINDEN HOËRSKOOL | No | - |
- | ADAM BRICKMAN | ZA | Killarney Tennis Club | No | - |
- | Kyle Pienaar | ZA | Fairland | No | - |
- | Mondrean Hattingh | ZA | Fairland | No | - |
- | Dean Herskovits | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
- | Mika van niekerk | ZA | Wellington Tennis Club | No | - |
- | Blessing Dube | ZA | No | - | |
- | Caleb Gibson | ZA | No | - | |
- | Coenraad Roux | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
- | Taahir Mia | No | - | ||
- | Stephan Potgieter | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Frederik Steyn | Midstream Ridge Primary School | No | - | |
- | Zander van der Merwe | ZA | Hartbeespoort Tennis Club | No | - |
- | Janko Lamprecht | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Pierre de la Port | ZA | Doringkloof Tennis Club | No | - |
- | Noah Snell | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Kwanda Mashabane | Sunrise Tennis Academy | No | - | |
- | Owethu Mabunda | Sunrise Tennis Academy | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Khumo Thathe | Lowveld Juniors | No | - | |
- | Bo-Xiang Hosseini | BW | Gerrie Dippenaar Tennis Academy | No | - |
- | Luca Flader | Curro High | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-07-13 9:30am | A2 | EPTC - Court 6 |
Owethu Mabunda
|
Frederik Steyn
|
7-6, 2-6, 2-2 |
2022-07-13 9:30am | A10 | EPTC - Court 5 |
Janko Lamprecht
|
Noah Snell
|
6-2, 6-4 |
2022-07-13 9:30am | A14 | EPTC - Court 4 |
George Mandala
|
Mika van niekerk
|
2-6, 2-6 |
2022-07-13 9:30am | A15 | EPTC - Court 3 |
Stephan Potgieter
|
Dante Bolani
|
1-6, 2-6 |
2022-07-13 9:30am | A19 | EPTC - Court 2 |
Taahir Mia
|
Zander van der Merwe
|
3-6, 6-7(5) |
2022-07-13 11:00am | A23 | EPTC - Court 9 |
Wihan Snyders
|
Pierre de la Port
|
6-1, 6-0 |
2022-07-13 11:00am | A31 | EPTC - Court 16 |
Joshua Lubbe
|
Kwanda Mashabane
|
6-1, 6-0 |
2022-07-14 11:00am | A33 | EPTC - Court 5 |
Borys Alexander [1]
|
Frederik Steyn
|
6-0, 6-0 |
2022-07-14 11:00am | A34 | EPTC - Court 4 |
Dean Herskovits
|
Reuben Lerm [14]
|
1-6, 2-6 |
2022-07-14 11:00am | A35 | EPTC - Court 3 |
Cade Clarke [10]
|
Kyle Pienaar
|
6-0, 6-0 |
2022-07-14 11:00am | A36 | EPTC - Court 2 |
Coenraad Roux
|
Alex Petrov [8]
|
1-6, 0-6 |
2022-07-14 12:30pm | A37 | EPTC - Court 9 |
Nhlakanipho NGWENYA [3]
|
Janko Lamprecht
|
6-0, 6-1 |
2022-07-14 12:30pm | A38 | EPTC - Court 16 |
ADAM BRICKMAN
|
Tshepang Maisela [9]
|
5-7, 1-6 |
2022-07-14 12:30pm | A39 | EPTC - Court 15 |
Keagan Grobbelaar [12]
|
Mika van niekerk
|
1-6, 6-2, 6-3 |
2022-07-14 12:30pm | A40 | EPTC - Court 14 |
Dante Bolani
|
Cooper Western [5]
|
0-6, 0-6 |
2022-07-14 12:30pm | A41 | EPTC - Court 13 |
Lukas Kotze [6]
|
Mattheus van Antwerpen
|
6-0, 6-1 |
2022-07-14 12:30pm | A42 | EPTC - Court 12 |
Zander van der Merwe
|
Alexander Bell [16]
|
6-4, 7-5 |
2022-07-14 12:30pm | A43 | EPTC - Court 11 |
Francois Boshoff [11]
|
Mahery RAOILY
|
5-7, 6-7 |
2022-07-14 12:30pm | A44 | EPTC - Court 10 |
Wihan Snyders
|
Hlumani Kekana [4]
|
3-6, 4-6 |
2022-07-14 12:30pm | A45 | EPTC - Court 1 |
Franco Colin [7]
|
Caleb Gibson
|
6-0, 6-0 |
2022-07-14 12:30pm | A46 | EPTC - Court 8 |
Blessing Dube
|
Heindre Serfontein [13]
|
0-6, 2-6 |
N/A | A47 | EPTC - Court 7 |
Mieder Erasmus [15]
(Did not play)
|
Mondrean Hattingh
|
Walkover |
2022-07-14 12:30pm | A48 | EPTC - Court 6 |
Joshua Lubbe
|
Niel Erasmus [2]
|
0-6, 3-6 |
2022-07-15 11:00am | A49 | EPTC - Court 5 |
Borys Alexander [1]
|
Reuben Lerm [14]
|
6-1, 6-0 |
2022-07-15 11:00am | A50 | EPTC - Court 4 |
Cade Clarke [10]
|
Alex Petrov [8]
|
2-6, 1-6 |
2022-07-15 11:00am | A51 | EPTC - Court 3 |
Nhlakanipho NGWENYA [3]
|
Tshepang Maisela [9]
|
6-1, 5-7, 6-2 |
2022-07-15 11:00am | A52 | EPTC - Court 2 |
Keagan Grobbelaar [12]
|
Cooper Western [5]
|
6-1, 6-3 |
2022-07-15 12:30pm | A53 | EPTC - Court 9 |
Lukas Kotze [6]
|
Zander van der Merwe
|
6-3, 7-6 |
2022-07-15 12:30pm | A54 | EPTC - Court 16 |
Mahery RAOILY
|
Hlumani Kekana [4]
|
6-3, 1-6, 0-6 |
2022-07-15 12:30pm | A55 | EPTC - Court 15 |
Franco Colin [7]
|
Heindre Serfontein [13]
|
6-3, 6-1 |
2022-07-15 12:30pm | A56 | EPTC - Court 14 |
Mondrean Hattingh
|
Niel Erasmus [2]
|
0-6, 0-6 |
2022-07-16 9:30am | A57 | EPTC - Court 14 |
Borys Alexander [1]
|
Alex Petrov [8]
|
6-4, 6-0 |
2022-07-16 9:30am | A58 | EPTC - Court 13 |
Nhlakanipho NGWENYA [3]
|
Keagan Grobbelaar [12]
|
6-2, 6-2 |
2022-07-16 9:30am | A59 | EPTC - Court 12 |
Lukas Kotze [6]
|
Hlumani Kekana [4]
|
1-6, 2-6 |
2022-07-16 9:30am | A60 | EPTC - Court 11 |
Franco Colin [7]
|
Niel Erasmus [2]
|
2-6, 2-6 |
2022-07-17 9:30am | A61 | EPTC - Court 3 |
Borys Alexander [1]
|
Nhlakanipho NGWENYA [3]
|
6-3, 3-6, 4-6 |
2022-07-17 9:30am | A62 | EPTC - Court 2 |
Hlumani Kekana [4]
|
Niel Erasmus [2]
|
7-6, 5-7, 6-3 |
2022-07-18 9:00am | A63 | EPTC - Court 10 |
Nhlakanipho NGWENYA [3]
|
Hlumani Kekana [4]
|
6-2, 6-1 |
N/A | B1 | EPTC - Court 1 |
Borys Alexander [1]
(Did not play)
|
Niel Erasmus [2]
|
Walkover |
2022-07-17 8:00am | C1 | EPTC - Court 15 |
Alex Petrov [8]
|
Keagan Grobbelaar [12]
|
7-6(4), 6-3 |
2022-07-17 8:00am | C2 | EPTC - Court 14 |
Lukas Kotze [6]
|
Franco Colin [7]
|
1-6, 2-6 |
2022-07-17 11:00am | C3 | EPTC - Court 11 |
Alex Petrov [8]
|
Franco Colin [7]
|
1-6, 2-6 |
2022-07-17 11:00am | D1 | EPTC - Court 10 |
Keagan Grobbelaar [12]
|
Lukas Kotze [6]
|
4-6, 7-6, 7-10 |
2022-07-16 9:30am | E1 | EPTC - Court 10 |
Reuben Lerm [14]
|
Cade Clarke [10]
|
6-4, 6-0 |
2022-07-16 9:30am | E2 | EPTC - Court 1 |
Tshepang Maisela [9]
|
Cooper Western [5]
|
6-2, 7-5 |
2022-07-16 9:30am | E3 | EPTC - Court 8 |
Zander van der Merwe
|
Mahery RAOILY
|
1-6, 0-6 |
2022-07-16 9:30am | E4 | EPTC - Court 7 |
Heindre Serfontein [13]
|
Mondrean Hattingh
|
6-0, 6-3 |
2022-07-17 8:00am | E5 | EPTC - Court 13 |
Reuben Lerm [14]
|
Tshepang Maisela [9]
|
7-6, 6-1 |
2022-07-17 8:00am | E6 | EPTC - Court 12 |
Mahery RAOILY
|
Heindre Serfontein [13]
|
6-3, 6-3 |
2022-07-17 11:00am | E7 | EPTC - Court 8 |
Reuben Lerm [14]
|
Mahery RAOILY
|
6-2, 7-5 |
2022-07-17 12:30pm | F1 | EPTC - Court 9 |
Tshepang Maisela [9]
|
Heindre Serfontein [13]
|
6-2, 3-6, 8-10 |
2022-07-17 8:00am | G1 | EPTC - Court 11 |
Cade Clarke [10]
|
Cooper Western [5]
|
4-6, 7-5, 10-6 |
2022-07-17 8:00am | G2 | EPTC - Court 10 |
Zander van der Merwe
|
Mondrean Hattingh
|
6-3, 7-5 |
2022-07-17 12:30pm | G3 | EPTC - Court 16 |
Cade Clarke [10]
|
Zander van der Merwe
|
6-3, 4-6, 10-5 |
2022-07-17 12:30pm | H1 | EPTC - Court 15 |
Cooper Western [5]
|
Mondrean Hattingh
|
6-1, 6-2 |
N/A | I1 | EPTC - Court 13 |
Frederik Steyn
(Did not play)
|
Dean Herskovits
|
Walkover |
N/A | I2 | EPTC - Court 12 |
Kyle Pienaar
(Did not play)
|
Coenraad Roux
|
Walkover |
2022-07-15 12:30pm | I3 | EPTC - Court 11 |
Janko Lamprecht
|
ADAM BRICKMAN
|
5-7, 0-6 |
2022-07-15 12:30pm | I4 | EPTC - Court 10 |
Mika van niekerk
|
Dante Bolani
|
3-6, 6-4, 8-10 |
2022-07-15 12:30pm | I5 | EPTC - Court 1 |
Mattheus van Antwerpen
|
Alexander Bell [16]
|
1-6, 1-6 |
2022-07-15 12:30pm | I6 | EPTC - Court 8 |
Francois Boshoff [11]
|
Wihan Snyders
|
4-6, 4-6 |
2022-07-15 12:30pm | I7 | EPTC - Court 7 |
Caleb Gibson
|
Blessing Dube
|
0-6, 0-6 |
2022-07-16 9:30am | I9 | EPTC - Court 6 |
Dean Herskovits
|
Coenraad Roux
|
2-6, 3-6 |
2022-07-16 9:30am | I10 | EPTC - Court 5 |
ADAM BRICKMAN
|
Dante Bolani
|
6-3, 6-3 |
2022-07-16 9:30am | I11 | EPTC - Court 4 |
Alexander Bell [16]
|
Wihan Snyders
|
1-6, 1-6 |
2022-07-16 9:30am | I12 | EPTC - Court 3 |
Blessing Dube
|
Joshua Lubbe
|
6-2, 7-6(4) |
2022-07-16 2:00pm | I13 | EPTC - Court 9 |
Coenraad Roux
|
ADAM BRICKMAN
|
6-7, 3-6 |
2022-07-16 2:00pm | I14 | EPTC - Court 16 |
Wihan Snyders
|
Blessing Dube
|
6-2, 6-1 |
2022-07-17 12:30pm | I15 | EPTC - Court 14 |
ADAM BRICKMAN
|
Wihan Snyders
|
6-7, 5-7 |
2022-07-17 12:30pm | J1 | EPTC - Court 13 |
Coenraad Roux
|
Blessing Dube
|
1-6, 6-4, 9-11 |
2022-07-16 2:00pm | K1 | EPTC - Court 15 |
Dean Herskovits
|
Dante Bolani
|
7-6(8), 6-3 |
2022-07-16 2:00pm | K2 | EPTC - Court 14 |
Alexander Bell [16]
|
Joshua Lubbe
|
6-3, 2-6, 10-7 |
2022-07-17 12:30pm | K3 | EPTC - Court 12 |
Dean Herskovits
|
Alexander Bell [16]
|
3-6, 2-6 |
2022-07-17 12:30pm | L1 | EPTC - Court 11 |
Dante Bolani
|
Joshua Lubbe
|
7-6, 6-4 |
2022-07-16 9:30am | M2 | EPTC - Court 2 |
Janko Lamprecht
|
Mika van niekerk
|
6-1, 6-2 |
2022-07-16 11:00am | M3 | EPTC - Court 9 |
Mattheus van Antwerpen
|
Francois Boshoff [11]
|
0-6, 0-6 |
2022-07-16 2:00pm | M6 | EPTC - Court 13 |
Francois Boshoff [11]
|
Caleb Gibson
|
6-0, 6-0 |
N/A | M7 | EPTC - Court 10 |
Janko Lamprecht
(Did not play)
|
Francois Boshoff [11]
|
Walkover |
2022-07-17 12:30pm | O3 | EPTC - Court 8 |
Mika van niekerk
|
Mattheus van Antwerpen
|
6-3, 6-2 |
2022-07-14 1:30pm | Q20 | EPTC - Court 10 |
George Mandala
|
Stephan Potgieter
|
6-2, 6-1 |
2022-07-15 12:30pm | Q26 | EPTC - Court 5 |
Noah Snell
|
George Mandala
|
2-6, 6-4, 4-10 |
2022-07-14 1:30pm | Q27 | EPTC - Court 4 |
Taahir Mia
|
Pierre de la Port
|
3-6, 5-7 |
2022-07-15 2:30pm | Q29 | EPTC - Court 5 |
Owethu Mabunda
|
George Mandala
|
2-6, 1-6 |
2022-07-15 12:30pm | Q30 | EPTC - Court 4 |
Pierre de la Port
|
Kwanda Mashabane
|
6-1, 6-0 |
N/A | Q31 | EPTC - Court 3 |
George Mandala
(Did not play)
|
Pierre de la Port
|
Walkover |
2022-07-16 12:30pm | R1 | EPTC - Court 2 |
Owethu Mabunda
|
Kwanda Mashabane
|
3-6, 6-2, 10-7 |
2022-07-15 2:00pm | S3 | EPTC - Court 3 |
Noah Snell
|
Taahir Mia
|
4-6, 5-7 |