WS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Angelique JANSEN VAN VUUREN | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
[2] | Tracey BULMER | Marks Park Sports Club | No | - | |
[3] | Georgia Kennealy | ZA | No | - | |
[4] | Tanika PANAINO | Bedfordview Country Club | No | - | |
[5] | Anastasia PESIC | Selection Park Tennis Club | No | - | |
[6] | Kyla STEYN | ZA | No | - | |
[7] | Maud TSAURA | No | - | ||
[8] | Martina GARNEVSKA | ZA | No | - | |
- | Neo Malope | ZA | Pretoria Military Tennis Club | No | - |
- | Jolene Rossouw | ZA | Dinamika High | No | - |
- | Taweni NKOSI | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
- | Noa Phillips | Helpmekaar Kollege | No | - | |
- | Hayley TSUEN | ZA | No | - | |
- | Julie MANSOUR | No | - | ||
- | Cayley SYMONS | ZA | River Ridge Tennis Club | No | - |
- | Lisa DE KLERK | ZA | Clubview Tennis Club | No | - |
- | Kgomotso SANTOS | ZA | Vosloorus Zakheni Tennis Club | No | - |
- | Kgomotso MABOTE | Vosloorus Zakheni Tennis Club | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Tsobotsi LEHLOENYA | ZA | TUKS Junior Squash | No | - |
- | Tyrah COOK | ZA | St Marys - Waverly | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2021-04-24 9:15am | A7 | GEHQ - Court 13 |
Neo Malope
|
Kgomotso SANTOS
|
4-6, 4-6 |
N/A | A14 | GEHQ - Court 14 |
Cayley SYMONS
|
Lisa DE KLERK
(Did not play)
|
Walkover |
2021-04-24 1:15pm | A17 | GEHQ - Court 7 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN [1]
|
Kgomotso MABOTE
|
6-0, 6-0 |
2021-04-24 1:15pm | A18 | GEHQ - Court 8 |
Noa Phillips
|
Martina GARNEVSKA [8]
|
2-6, 1-6 |
2021-04-24 1:15pm | A19 | GEHQ - Court 9 |
Tanika PANAINO [4]
|
Julie MANSOUR
|
6-4, 6-3 |
2021-04-24 1:15pm | A20 | GEHQ - Court 10 |
Kgomotso SANTOS
|
Kyla STEYN [6]
|
0-6, 0-6 |
2021-04-24 1:15pm | A21 | GEHQ - Court 11 |
Maud TSAURA [7]
|
Taweni NKOSI
|
6-1, 6-2 |
2021-04-24 1:15pm | A22 | GEHQ - Court 13 |
Hayley TSUEN
|
Georgia Kennealy [3]
|
7-6(3), 6-3 |
2021-04-24 1:15pm | A23 | GEHQ - Court 14 |
Anastasia PESIC [5]
|
Cayley SYMONS
|
6-1, 6-0 |
2021-04-24 1:15pm | A24 | GEHQ - Court 15 |
Jolene Rossouw
|
Tracey BULMER [2]
|
0-6, 0-6 |
2021-04-25 2:00pm | A25 | GEHQ - Court 1 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN [1]
|
Martina GARNEVSKA [8]
|
6-3, 6-1 |
2021-04-25 2:00pm | A26 | GEHQ - Court 2 |
Tanika PANAINO [4]
|
Kyla STEYN [6]
|
6-4, 3-6, 6-3 |
2021-04-25 2:00pm | A27 | GEHQ - Court 3 |
Maud TSAURA [7]
|
Hayley TSUEN
|
2-6, 1-6 |
2021-04-25 2:00pm | A28 | GEHQ - Court 4 |
Anastasia PESIC [5]
|
Tracey BULMER [2]
|
5-7, 4-6 |
2021-04-26 12:30pm | A29 | GEHQ - Court 8 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN [1]
|
Tanika PANAINO [4]
|
0-6, 0-6 |
2021-04-26 9:30am | A30 | GEHQ - Court 15 |
Hayley TSUEN
|
Tracey BULMER [2]
|
5-7, 4-6 |
2021-04-27 8:00am | A31 | GEHQ - Court 3 |
Tanika PANAINO [4]
|
Tracey BULMER [2]
|
5-7, 6-3, 6-0 |
2021-04-27 8:00am | B1 | GEHQ - Court 11 |
Angelique JANSEN VAN VUUREN [1]
|
Hayley TSUEN
|
2-6, 6-3, 10-6 |
2021-04-26 11:00am | C1 | GEHQ - Court 2 |
Martina GARNEVSKA [8]
|
Kyla STEYN [6]
|
4-6, 5-7 |
2021-04-26 11:00am | C2 | GEHQ - Court 4 |
Maud TSAURA [7]
|
Anastasia PESIC [5]
|
2-6, 1-6 |
2021-04-27 8:00am | C3 | GEHQ - Court 12 |
Kyla STEYN [6]
|
Anastasia PESIC [5]
|
1-6, 1-6 |
2021-04-27 9:30am | D1 | GEHQ - Court 8 |
Martina GARNEVSKA [8]
|
Maud TSAURA [7]
|
6-2, 7-5 |
2021-04-25 9:30am | E1 | GEHQ - Court 9 |
Kgomotso MABOTE
|
Noa Phillips
|
2-6, 4-6 |
2021-04-25 9:30am | E2 | GEHQ - Court 10 |
Julie MANSOUR
|
Kgomotso SANTOS
|
6-0, 6-0 |
2021-04-25 9:30am | E3 | GEHQ - Court 11 |
Taweni NKOSI
|
Georgia Kennealy [3]
|
2-6, 1-6 |
2021-04-25 9:30am | E4 | GEHQ - Court 12 |
Cayley SYMONS
|
Jolene Rossouw
|
6-0, 6-0 |
2021-04-26 11:00am | E5 | GEHQ - Court 5 |
Noa Phillips
|
Julie MANSOUR
|
0-6, 0-6 |
2021-04-26 11:00am | E6 | GEHQ - Court 6 |
Georgia Kennealy [3]
|
Cayley SYMONS
|
6-0, 6-3 |
N/A | E7 | GEHQ - Court 1 |
Julie MANSOUR
|
Georgia Kennealy [3]
(Did not play)
|
Walkover |
2021-04-27 9:30am | F1 | GEHQ - Court 2 |
Noa Phillips
|
Cayley SYMONS
|
2-6, 0-6 |
2021-04-26 11:00am | G1 | GEHQ - Court 7 |
Kgomotso MABOTE
|
Kgomotso SANTOS
|
6-2, 6-4 |
2021-04-26 11:00am | G2 | GEHQ - Court 8 |
Taweni NKOSI
|
Jolene Rossouw
|
6-4, 3-6, 4-6 |
2021-04-27 9:30am | G3 | GEHQ - Court 9 |
Kgomotso MABOTE
|
Jolene Rossouw
|
6-3, 6-4 |
2021-04-27 9:30am | H1 | GEHQ - Court 10 |
Kgomotso SANTOS
|
Taweni NKOSI
|
4-6, 1-6 |