BS 12
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Reuben DE KLERK | Pukke Tennis Club | No | - | |
- | JP Snyman | Lowveld Juniors | No | - | |
- | Guy Leviner | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Jamie Kodesh | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | Emmanuel Nyambuya | Trinityhouse Randpark Ridge | No | - | |
- | Zane de Wit | ZA | No | - | |
- | Christiaan Campher | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
[7] | Thando TSHILI | Umhlali Country Club | No | - | |
- | Alternate 1 ALTERNATE 1 | Northmead Tennis Club | Yes | Moeketsi MOKETE | |
- | Luan Serfontein | Irene Country Club Tennis | No | - | |
- | Tristan van der Linde | ZA | Rustenburg Primary | No | - |
- | Aidan Goralsky | Sandton Sports Club | No | - | |
- | Francois Boshoff | ZA | Affies | No | - |
- | Stefano Roussos | River Ridge Tennis Club | No | - | |
- | Wihan Snyders | Affies | No | - | |
[6] | Rynard VAN DER LAAN | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[8] | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | No | - | |
- | Josiah Stroh | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
- | Jaco DANNHAUSER | Laerskool Fairland | No | - | |
- | Kulani SHIPALANA | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
- | Pranav RAICHETTI | Grayston Tennis | No | - | |
- | Alternate Alternate | Witfield Tennis Club | Yes | Marx Van Wyk | |
- | Tshepang Maisela | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[4] | Maksim Mihic | Sandton Sports Club | No | - | |
[5] | Nathan TSAURA | No | - | ||
- | Joshua Perry | St. Benedicts High | No | - | |
- | Pavlos Christoforakis | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
[2] | Daniel Markman | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Cameron Corbett | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | Kamohelo Molapo | No | - | ||
- | Jarryn Leviner | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Ruan Keyter | ZA | Fairland Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Marx Van Wyk | ZA | Paarl Boys' High School | No | - |
[3] | Moeketsi MOKETE | ZA | St Stithians Boys' College | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019-04-19 10:30am | A1 | EPTC - |
Reuben DE KLERK [1]
|
JP Snyman
|
6-4, 6-1 |
2019-04-19 10:30am | A2 | EPTC - |
Guy Leviner
|
Jamie Kodesh
|
6-1, 6-2 |
2019-04-19 10:30am | A3 | EPTC - |
Emmanuel Nyambuya
|
Zane de Wit
|
4-6, 6-4, 3-10 |
2019-04-19 10:30am | A4 | EPTC - |
Christiaan Campher
|
Thando TSHILI [7]
|
2-6, 3-6 |
N/A | A5 | - |
Alternate 1 ALTERNATE 1
(Did not play)
|
Luan Serfontein
|
Walkover |
2019-04-19 10:30am | A6 | EPTC - |
Tristan van der Linde
|
Aidan Goralsky
|
1-6, 4-6 |
2019-04-19 10:30am | A7 | EPTC - |
Francois Boshoff
|
Stefano Roussos
|
4-6, 3-6 |
2019-04-19 10:30am | A8 | EPTC - |
Wihan Snyders
|
Rynard VAN DER LAAN [6]
|
3-6, 2-6 |
2019-04-19 10:30am | A9 | EPTC - |
Nhlakanipho NGWENYA [8]
|
Josiah Stroh
|
6-2, 6-2 |
2019-04-19 10:30am | A10 | EPTC - |
Jaco DANNHAUSER
|
Kulani SHIPALANA
|
1-6, 6-7 |
N/A | A11 | - |
Pranav RAICHETTI
|
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Walkover |
2019-04-19 10:30am | A12 | EPTC - |
Tshepang Maisela
|
Maksim Mihic [4]
|
0-6, 0-6 |
N/A | A13 | - |
Nathan TSAURA [5]
(Did not play)
|
Joshua Perry
|
Walkover |
2019-04-19 10:30am | A14 | EPTC - |
Pavlos Christoforakis
|
Ruan Keyter
|
6-3, 6-0 |
2019-04-19 10:30am | A15 | EPTC - |
Cameron Corbett
|
Kamohelo Molapo
|
0-6, 1-6 |
N/A | A16 | - |
Jarryn Leviner
|
Marx Van Wyk
(Did not play)
|
Walkover |
2019-04-19 2:15pm | A17 | EPTC - |
Reuben DE KLERK [1]
|
Guy Leviner
|
6-2, 6-2 |
2019-04-19 2:15pm | A18 | EPTC - |
Zane de Wit
|
Thando TSHILI [7]
|
1-6, 1-6 |
2019-04-19 2:15pm | A19 | EPTC - |
Luan Serfontein
|
Aidan Goralsky
|
5-7, 1-6 |
2019-04-19 2:15pm | A20 | EPTC - |
Stefano Roussos
|
Rynard VAN DER LAAN [6]
|
0-6, 0-6 |
2019-04-19 2:15pm | A21 | EPTC - |
Nhlakanipho NGWENYA [8]
|
Kulani SHIPALANA
|
6-2, 6-2 |
2019-04-19 2:15pm | A22 | EPTC - |
Pranav RAICHETTI
|
Maksim Mihic [4]
|
1-6, 3-6 |
2019-04-19 2:15pm | A23 | EPTC - |
Joshua Perry
|
Pavlos Christoforakis
|
6-3, 6-1 |
2019-04-19 2:15pm | A24 | EPTC - |
Kamohelo Molapo
|
Jarryn Leviner
|
6-4, 6-4 |
2019-04-20 8:00am | A25 | EPTC - |
Reuben DE KLERK [1]
|
Thando TSHILI [7]
|
6-3, 6-1 |
2019-04-20 8:00am | A26 | EPTC - |
Aidan Goralsky
|
Rynard VAN DER LAAN [6]
|
6-3, 6-1 |
2019-04-20 8:00am | A27 | EPTC - |
Nhlakanipho NGWENYA [8]
|
Maksim Mihic [4]
|
0-6, 0-6 |
2019-04-20 8:00am | A28 | EPTC - |
Joshua Perry
|
Kamohelo Molapo
|
6-2, 6-0 |
2019-04-21 10:30am | A29 | EPTC - Court 17 |
Reuben DE KLERK [1]
|
Aidan Goralsky
|
6-4, 6-3 |
2019-04-21 10:30am | A30 | EPTC - Court 16 |
Maksim Mihic [4]
|
Joshua Perry
|
6-3, 6-2 |
2019-04-22 9:15am | A31 | EPTC - Court 7 |
Reuben DE KLERK [1]
|
Maksim Mihic [4]
|
|
2019-04-20 10:30am | E1 | EPTC - |
Guy Leviner
|
Zane de Wit
|
6-1, 6-0 |
2019-04-20 10:30am | E2 | EPTC - |
Luan Serfontein
|
Stefano Roussos
|
3-6, 2-6 |
2019-04-20 10:30am | E3 | EPTC - |
Kulani SHIPALANA
|
Pranav RAICHETTI
|
3-6, 5-7 |
2019-04-20 10:30am | E4 | EPTC - |
Pavlos Christoforakis
|
Jarryn Leviner
|
6-1, 6-1 |
2019-04-21 9:15am | E5 | EPTC - Court 14 |
Guy Leviner
|
Stefano Roussos
|
6-1, 6-0 |
2019-04-21 9:15am | E6 | EPTC - Court 1 |
Pranav RAICHETTI
|
Pavlos Christoforakis
|
6-3, 6-4 |
2019-04-22 8:00am | E7 | EPTC - Court 1 |
Guy Leviner
|
Pranav RAICHETTI
|
|
2019-04-19 2:15pm | I1 | EPTC - |
JP Snyman
|
Jamie Kodesh
|
1-6, 1-6 |
2019-04-19 2:15pm | I2 | EPTC - |
Emmanuel Nyambuya
|
Christiaan Campher
|
3-6, 1-6 |
2019-04-19 2:15pm | I4 | EPTC - |
Francois Boshoff
|
Wihan Snyders
|
6-4, 6-1 |
N/A | I5 | - |
Josiah Stroh
(Did not play)
|
Jaco DANNHAUSER
|
Walkover |
2019-04-20 10:30am | I9 | EPTC - |
Jamie Kodesh
|
Christiaan Campher
|
6-0, 6-3 |
2019-04-20 10:30am | I10 | EPTC - |
Tristan van der Linde
|
Francois Boshoff
|
6-7, 6-3, 10-6 |
2019-04-20 10:30am | I11 | EPTC - |
Jaco DANNHAUSER
|
Tshepang Maisela
|
6-0, 6-0 |
2019-04-20 10:30am | I12 | EPTC - |
Ruan Keyter
|
Cameron Corbett
|
6-0, 6-3 |
2019-04-21 9:15am | I13 | EPTC - Court 10 |
Jamie Kodesh
|
Tristan van der Linde
|
6-1, 6-4 |
2019-04-21 9:15am | I14 | EPTC - Court 4 |
Jaco DANNHAUSER
|
Ruan Keyter
|
5-7, 1-6 |
N/A | I15 | EPTC - Court 2 |
Jamie Kodesh
(Did not play)
|
Ruan Keyter
|
Walkover |
2019-04-20 11:45am | M1 | EPTC - |
JP Snyman
|
Emmanuel Nyambuya
|
6-4, 6-1 |
2019-04-21 9:15am | M5 | EPTC - Court 7 |
JP Snyman
|
Wihan Snyders
|
6-4, 6-3 |
2019-04-22 8:00am | M7 | EPTC - Court 3 |
JP Snyman
|
Josiah Stroh
|
|
2019-04-22 8:00am | B1 | EPTC - Court 4 |
Aidan Goralsky
|
Joshua Perry
|
|
2019-04-21 10:30am | C1 | EPTC - Court 1 |
Thando TSHILI [7]
|
Rynard VAN DER LAAN [6]
|
6-4, 6-2 |
2019-04-21 10:30am | C2 | EPTC - Court 16 |
Nhlakanipho NGWENYA [8]
|
Kamohelo Molapo
|
6-1, 6-2 |
2019-04-22 8:00am | C3 | EPTC - Court 5 |
Thando TSHILI [7]
|
Nhlakanipho NGWENYA [8]
|
|
2019-04-22 8:00am | D1 | EPTC - Court 6 |
Rynard VAN DER LAAN [6]
|
Kamohelo Molapo
|
|
2019-04-22 8:00am | F1 | EPTC - Court 7 |
Stefano Roussos
|
Pavlos Christoforakis
|
|
2019-04-21 10:30am | G1 | EPTC - Court 4 |
Zane de Wit
|
Luan Serfontein
|
3-6, 7-6, 10-5 |
2019-04-21 10:30am | G2 | EPTC - Court 15 |
Kulani SHIPALANA
|
Jarryn Leviner
|
6-4, 5-7, 13-11 |
2019-04-22 8:00am | G3 | EPTC - Court 8 |
Zane de Wit
|
Kulani SHIPALANA
|
|
N/A | H1 | EPTC - Court 16 |
Luan Serfontein
|
Jarryn Leviner
(Did not play)
|
Walkover |
2019-04-22 8:00am | J1 | EPTC - Court 9 |
Tristan van der Linde
|
Jaco DANNHAUSER
|
|
2019-04-21 10:30am | K1 | EPTC - Court 6 |
Christiaan Campher
|
Francois Boshoff
|
7-6, 1-6, 4-10 |
2019-04-21 10:30am | K2 | EPTC - Court 8 |
Tshepang Maisela
|
Cameron Corbett
|
3-6, 2-6 |
N/A | K3 | EPTC - Court 11 |
Francois Boshoff
|
Cameron Corbett
(Did not play)
|
Walkover |
2019-04-22 8:00am | L1 | EPTC - Court 10 |
Christiaan Campher
|
Tshepang Maisela
|