BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Kyle Erwee | ZA | Garsfontein Hoerskool | No | - |
[2] | Wernich ROSSOUW | ZA | Goedehoop Primary | No | - |
[3] | James HART | ZA | Marks Park Sports Club | No | - |
[4] | Nicholas REIS | ZA | Grey College High | No | - |
[5] | JADON KOHLMEYER | ZA | Woodhill High | No | - |
[6] | Daniel CALVER | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
[7] | Thebe THITE | LS | Grey college | No | - |
[8] | Jovan LUBBE | ZA | No | - | |
- | Josua Markram | ZA | Affies | No | - |
- | VIC ATAM | ZA | Weltevreden Park Tennis Club | No | - |
- | Johan Labuschagne | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
- | Willem Sevenster | ZA | Garsfontein High | No | - |
- | Rooskrantz Jaydan | Germiston Tennis Club | No | - | |
- | Mikael v Niekerk | Menlopark High | No | - | |
- | Dian Naude | ZA | Hoërskool Randburg | No | - |
- | CHRISTIAN MANGENA | Sandton Sports Club | Yes | Quentin Nakano | |
- | TJ Chuene | ZA | Lebowakgomo Tennis Club | No | - |
- | Kyle Nel | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Christiaan van Rooyen | ZA | Pirates Tennis Club | No | - |
- | Rudiger Dusselberg | Randburg Tennis Club | No | - | |
- | Johann Buhrmann | Randburg Tennis Club | No | - | |
- | Seef DANNHAUSER | Laerskool Fairland | No | - | |
- | Matthew TROMP | ZA | No | - | |
- | Joshua Tromp | ZA | No | - | |
- | Connor ARMSTRONG | ZA | Paarl Gimnasium High | No | - |
- | Matthew Endrody | ZA | No | - | |
- | Daniel Goralsky | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Deniel Terblanche | ZA | No | - | |
- | Enzo LOOTS | ZA | Afrikaanse Hoër Seunskool | No | - |
- | Heinrich Rootman | ZA | Middelburg Country Club | No | - |
- | Conrad Beneke | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
- | Andre Diniz | BR | Claremont Tennis Club | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Quentin Nakano | St Stithians Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2019-04-19 8:00am | A1 | EPTC - Court 9 |
Kyle Erwee [1]
|
Mikael v Niekerk
|
6-3, 6-2 |
2019-04-19 8:00am | A2 | EPTC - Court 10 |
Matthew TROMP
|
Deniel Terblanche
|
6-3, 6-3 |
N/A | A3 | EPTC - Court 11 |
Rudiger Dusselberg
|
Johan Labuschagne
(Did not play)
|
Walkover |
2019-04-19 8:00am | A4 | EPTC - Court 12 |
Christiaan van Rooyen
|
Daniel CALVER [6]
|
2-6, 0-6 |
2019-04-19 8:00am | A5 | EPTC - Court 13 |
James HART [3]
|
Daniel Goralsky
|
6-2, 6-2 |
2019-04-19 8:00am | A6 | EPTC - Court 14 |
Heinrich Rootman
|
CHRISTIAN MANGENA
|
6-0, 6-0 |
2019-04-19 8:00am | A7 | EPTC - Court 15 |
VIC ATAM
|
Connor ARMSTRONG
|
6-3, 6-2 |
2019-04-19 8:00am | A8 | EPTC - Court 16 |
Johann Buhrmann
|
Jovan LUBBE [8]
|
2-6, 0-6 |
2019-04-19 8:00am | A9 | EPTC - Court 17 |
JADON KOHLMEYER [5]
|
Josua Markram
|
6-2, 6-1 |
2019-04-19 8:00am | A10 | EPTC - Court 1 |
Dian Naude
|
Conrad Beneke
|
6-3, 6-2 |
2019-04-19 8:00am | A11 | EPTC - Court 2 |
Andre Diniz
|
Matthew Endrody
|
4-6, 0-6 |
2019-04-19 8:00am | A12 | EPTC - Court 3 |
Willem Sevenster
|
Nicholas REIS [4]
|
1-6, 2-6 |
2019-04-19 8:00am | A13 | EPTC - Court 4 |
Thebe THITE [7]
|
Seef DANNHAUSER
|
6-1, 6-4 |
2019-04-19 8:00am | A14 | EPTC - Court 5 |
Rooskrantz Jaydan
|
Joshua Tromp
|
1-6, 1-6 |
2019-04-19 8:00am | A15 | EPTC - Court 6 |
Kyle Nel
|
TJ Chuene
|
6-4, 6-0 |
2019-04-19 8:00am | A16 | EPTC - Court 7 |
Enzo LOOTS
|
Wernich ROSSOUW [2]
|
4-6, 0-6 |
2019-04-19 11:45am | A17 | EPTC - Court 13 |
Kyle Erwee [1]
|
Matthew TROMP
|
6-0, 6-2 |
2019-04-19 11:45am | A18 | EPTC - Court 14 |
Rudiger Dusselberg
|
Daniel CALVER [6]
|
7-5, 1-6, 0-6 |
2019-04-19 11:45am | A19 | EPTC - Court 15 |
James HART [3]
|
Heinrich Rootman
|
6-0, 6-1 |
2019-04-19 11:45am | A20 | EPTC - Court 16 |
VIC ATAM
|
Jovan LUBBE [8]
|
0-6, 0-6 |
2019-04-19 11:45am | A21 | EPTC - Court 17 |
JADON KOHLMEYER [5]
|
Dian Naude
|
6-4, 2-6, 1-6 |
2019-04-19 11:45am | A22 | EPTC - Court 1 |
Matthew Endrody
|
Nicholas REIS [4]
|
2-6, 3-6 |
2019-04-19 11:45am | A23 | EPTC - Court 2 |
Thebe THITE [7]
|
Joshua Tromp
|
3-6, 2-6 |
2019-04-19 11:45am | A24 | EPTC - Court 3 |
Kyle Nel
|
Wernich ROSSOUW [2]
|
4-6, 2-6 |
2019-04-20 8:00am | A25 | EPTC - Court 9 |
Kyle Erwee [1]
|
Daniel CALVER [6]
|
6-3, 6-2 |
2019-04-20 8:00am | A26 | EPTC - Court 10 |
James HART [3]
|
Jovan LUBBE [8]
|
1-6, 1-6 |
2019-04-20 8:00am | A27 | EPTC - Court 11 |
Dian Naude
|
Nicholas REIS [4]
|
6-1, 7-5 |
2019-04-20 8:00am | A28 | EPTC - Court 12 |
Joshua Tromp
|
Wernich ROSSOUW [2]
|
6-7(2), 7-6(8), 6-3 |
2019-04-21 10:30am | A29 | EPTC - Court 15 |
Kyle Erwee [1]
|
Jovan LUBBE [8]
|
6-1, 6-0 |
2019-04-21 10:30am | A30 | EPTC - Court 16 |
Dian Naude
|
Joshua Tromp
|
1-6, 7-6(5), 3-6 |
2019-04-22 9:15am | A31 | EPTC - Court 2 |
Kyle Erwee [1]
|
Joshua Tromp
|
|
2019-04-22 9:15am | B1 | EPTC - Court 3 |
Jovan LUBBE [8]
|
Dian Naude
|
|
2019-04-21 8:00am | C1 | EPTC - Court 9 |
Daniel CALVER [6]
|
James HART [3]
|
6-7, 6-1, 10-5 |
2019-04-21 8:00am | C2 | EPTC - Court 10 |
Nicholas REIS [4]
|
Wernich ROSSOUW [2]
|
6-4, 6-4 |
2019-04-21 10:30am | C3 | EPTC - Court 6 |
Daniel CALVER [6]
|
Nicholas REIS [4]
|
6-2, 6-2 |
2019-04-21 10:30am | D1 | EPTC - Court 8 |
James HART [3]
|
Wernich ROSSOUW [2]
|
6-1, 6-3 |
2019-04-20 9:15am | E1 | EPTC - Court 13 |
Matthew TROMP
|
Rudiger Dusselberg
|
5-7, 5-7 |
2019-04-20 9:15am | E2 | EPTC - Court 14 |
Heinrich Rootman
|
VIC ATAM
|
7-5, 6-2 |
2019-04-20 9:15am | E3 | EPTC - Court 15 |
JADON KOHLMEYER [5]
|
Matthew Endrody
|
6-2, 6-0 |
2019-04-20 9:15am | E4 | EPTC - Court 16 |
Thebe THITE [7]
|
Kyle Nel
|
4-6, 7-5, 10-3 |
2019-04-21 8:00am | E5 | EPTC - Court 11 |
Rudiger Dusselberg
|
Heinrich Rootman
|
6-3, 6-1 |
2019-04-21 8:00am | E6 | EPTC - Court 12 |
JADON KOHLMEYER [5]
|
Thebe THITE [7]
|
6-1, 6-1 |
2019-04-21 11:45am | E7 | EPTC - Court 6 |
Rudiger Dusselberg
|
JADON KOHLMEYER [5]
|
6-4, 1-6, 5-10 |
2019-04-21 11:45am | F1 | EPTC - Court 7 |
Heinrich Rootman
|
Thebe THITE [7]
|
0-6, 3-6 |
2019-04-21 8:00am | G1 | EPTC - Court 13 |
Matthew TROMP
|
VIC ATAM
|
6-3, 2-6, 10-5 |
2019-04-21 8:00am | G2 | EPTC - Court 14 |
Matthew Endrody
|
Kyle Nel
|
6-2, 5-7, 10-4 |
2019-04-21 11:45am | G3 | EPTC - Court 8 |
Matthew TROMP
|
Matthew Endrody
|
6-4, 6-3 |
2019-04-21 11:45am | H1 | EPTC - Court 9 |
VIC ATAM
|
Kyle Nel
|
4-6, 3-6 |
2019-04-19 11:45am | I1 | EPTC - Court 4 |
Mikael v Niekerk
|
Deniel Terblanche
|
6-1, 6-1 |
2019-04-19 11:45am | I3 | EPTC - Court 6 |
Daniel Goralsky
|
CHRISTIAN MANGENA
|
6-4, 6-0 |
2019-04-19 11:45am | I4 | EPTC - Court 7 |
Connor ARMSTRONG
|
Johann Buhrmann
|
5-7, 3-6 |
2019-04-19 11:45am | I5 | EPTC - Court 8 |
Josua Markram
|
Conrad Beneke
|
2-6, 1-6 |
2019-04-19 1:00pm | I6 | EPTC - Court 9 |
Andre Diniz
|
Willem Sevenster
|
6-1, 6-0 |
2019-04-19 1:00pm | I7 | EPTC - Court 10 |
Seef DANNHAUSER
|
Rooskrantz Jaydan
|
1-6, 4-6 |
2019-04-19 1:00pm | I8 | EPTC - Court 11 |
TJ Chuene
|
Enzo LOOTS
|
1-6, 1-6 |
2019-04-20 9:15am | I9 | EPTC - Court 17 |
Mikael v Niekerk
|
Christiaan van Rooyen
|
6-3, 5-7, 10-4 |
2019-04-20 9:15am | I10 | EPTC - Court 1 |
Daniel Goralsky
|
Johann Buhrmann
|
7-6, 7-5 |
2019-04-20 9:15am | I11 | EPTC - Court 2 |
Conrad Beneke
|
Andre Diniz
|
4-6, 6-1, 8-10 |
2019-04-20 9:15am | I12 | EPTC - Court 3 |
Rooskrantz Jaydan
|
Enzo LOOTS
|
3-6, 6-2, 10-6 |
2019-04-21 8:00am | I13 | EPTC - Court 15 |
Mikael v Niekerk
|
Daniel Goralsky
|
6-3, 6-2 |
2019-04-21 8:00am | I14 | EPTC - Court 16 |
Andre Diniz
|
Rooskrantz Jaydan
|
2-6, 2-6 |
2019-04-21 11:45am | I15 | EPTC - Court 10 |
Mikael v Niekerk
|
Rooskrantz Jaydan
|
6-7, 2-6 |
2019-04-21 11:45am | J1 | EPTC - Court 11 |
Daniel Goralsky
|
Andre Diniz
|
4-6, 1-6 |
2019-04-21 8:00am | K1 | EPTC - Court 17 |
Christiaan van Rooyen
|
Johann Buhrmann
|
6-0, 6-3 |
2019-04-21 8:00am | K2 | EPTC - Court 1 |
Conrad Beneke
|
Enzo LOOTS
|
6-4, 3-6, 13-11 |
2019-04-21 11:45am | K3 | EPTC - Court 12 |
Christiaan van Rooyen
|
Conrad Beneke
|
6-3, 6-4 |
2019-04-21 11:45am | L1 | EPTC - Court 13 |
Johann Buhrmann
|
Enzo LOOTS
|
1-6, 5-7 |
2019-04-20 10:30am | M2 | EPTC - Court 12 |
CHRISTIAN MANGENA
|
Connor ARMSTRONG
|
2-6, 0-6 |
2019-04-20 10:30am | M3 | EPTC - Court 13 |
Josua Markram
|
Willem Sevenster
|
6-2, 6-0 |
2019-04-20 10:30am | M4 | EPTC - Court 14 |
Seef DANNHAUSER
|
TJ Chuene
|
6-4, 6-2 |
2019-04-21 8:00am | M5 | EPTC - Court 2 |
Deniel Terblanche
|
Connor ARMSTRONG
|
6-2, 6-1 |
2019-04-21 8:00am | M6 | EPTC - Court 3 |
Josua Markram
|
Seef DANNHAUSER
|
1-6, 4-6 |
2019-04-21 11:45am | M7 | EPTC - Court 14 |
Deniel Terblanche
|
Seef DANNHAUSER
|
6-4, 6-2 |
2019-04-21 11:45am | N1 | EPTC - Court 15 |
Connor ARMSTRONG
|
Josua Markram
|
0-6, 0-6 |
2019-04-21 8:00am | O2 | EPTC - Court 4 |
Willem Sevenster
|
TJ Chuene
|
4-6, 4-6 |
2019-04-21 11:45am | O3 | EPTC - Court 16 |
CHRISTIAN MANGENA
|
TJ Chuene
|
1-6, 2-6 |