GS 14 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Shabaddeep Nanra | ZA | Bryanston Sports Club | No | - |
[2] | Onkagile Sefolo | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[3] | Idara Usen | Sandton Sports Club | No | - | |
[4] | Bokamoso Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Janet Burgers | ZA | Orange Squash | No | - |
- | Alexa Nel | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - | |
- | Bianca Potgieter | Woodhill Primary | No | - | |
- | Disha Sudhakar | IN | German Country Club | No | - |
- | Annika Mehta | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
- | Botshelo Malapane | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Emma Simpson | ZA | Wanderers Tennis Club | No | - |
- | Tineka Strydom | ZA | Wingate Country Tennis Club | No | - |
- | Nelia Theron | ZA | Monument Park Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-12-11 9:30am | A2 | GrkTS - Court 8 |
Disha Sudhakar
|
Tineka Strydom
|
6-1, 6-3 |
2023-12-11 9:30am | A3 | GrkTS - Court 9 |
Bokamoso Malapane [4]
|
Alexa Nel
|
4-6, 3-6 |
2023-12-11 9:30am | A4 | GrkTS - Court 10 |
Emma Simpson
|
Janet Burgers
|
6-0, 6-0 |
2023-12-11 9:30am | A5 | GrkTS - Court 11 |
Annika Mehta
|
Bianca Potgieter
|
0-6, 1-6 |
N/A | A7 | GrkTS - Court 12 |
Botshelo Malapane
|
Nelia Theron
(Did not play)
|
Walkover |
2023-12-11 12:30pm | A9 | GrkTS - Court 15 |
Shabaddeep Nanra [1]
|
Disha Sudhakar
|
7-5, 7-5 |
2023-12-11 2:00pm | A10 | GrkTS - Centre Court |
Alexa Nel
|
Emma Simpson
|
2-6, 3-6 |
2023-12-11 2:00pm | A11 | GrkTS - Court 1 |
Bianca Potgieter
|
Idara Usen [3]
|
7-6(5), 6-3 |
2023-12-11 2:00pm | A12 | GrkTS - Court 2 |
Botshelo Malapane
|
Onkagile Sefolo [2]
|
4-6, 3-6 |
2023-12-12 11:00am | A13 | Tuks - Court 10 |
Shabaddeep Nanra [1]
|
Emma Simpson
|
7-6, 6-3 |
2023-12-12 11:00am | A14 | Tuks - Court 11 |
Bianca Potgieter
|
Onkagile Sefolo [2]
|
2-6, 7-5, 10-6 |
2023-12-13 8:00am | A15 | Tuks - Court 7 |
Shabaddeep Nanra [1]
|
Bianca Potgieter
|
6-2, 4-6, 8-10 |
2023-12-13 8:00am | B1 | Tuks - Court 8 |
Emma Simpson
|
Onkagile Sefolo [2]
|
1-6, 2-6 |
2023-12-12 11:00am | C1 | Tuks - Court 12 |
Disha Sudhakar
|
Alexa Nel
|
6-4, 6-3 |
2023-12-12 11:00am | C2 | Tuks - Court 1 |
Idara Usen [3]
|
Botshelo Malapane
|
6-0, 6-1 |
2023-12-13 8:00am | C3 | Tuks - Court 9 |
Disha Sudhakar
|
Idara Usen [3]
|
2-6, 0-6 |
N/A | D1 | Tuks - Court 10 |
Alexa Nel
(Did not play)
|
Botshelo Malapane
|
Walkover |
2023-12-11 2:00pm | E2 | GrkTS - Court 3 |
Bokamoso Malapane [4]
|
Janet Burgers
|
6-3, 6-3 |
2023-12-12 11:00am | E5 | Tuks - Court 2 |
Tineka Strydom
|
Bokamoso Malapane [4]
|
7-6, 6-0 |
2023-12-13 8:00am | E7 | Tuks - Court 11 |
Tineka Strydom
|
Annika Mehta
|
6-2, 6-2 |