BS 12 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Naeem Dada | Virgin Active Old Eds | No | - | |
[2] | Victor Hugo | ZA | Wierdapark Primary | No | - |
[3] | James Kent | Bryanston Sports Club | No | - | |
- | Andy Miller | ZA | German Country Club | No | - |
- | Nathan Garbers | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Tristan Skelton | ZA | Fairland | No | - |
- | Andrew Cerff | ZA | Morningside Country Club | No | - |
- | Jack Locke | New Germany Squash Club | No | - | |
- | Matthew Cerff | Morningside Country Club | No | - | |
- | Marco D'Alessio | River Ridge | No | - | |
- | Albrecht Swiegers | Laerskool Fairland | No | - | |
- | Andrew Mason | Bryneven Primary School | No | - | |
- | Erwee van der Bergh | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-27 9:15am | A2 | EPTC - Court 14 |
Andy Miller
|
Albrecht Swiegers
|
1-6, 2-6 |
2023-04-27 9:15am | A3 | EPTC - Court 13 |
Andrew Cerff
|
Tristan Skelton
|
6-1, 7-6 |
2023-04-27 9:15am | A4 | EPTC - Court 12 |
Nathan Garbers
|
Andrew Mason
|
6-0, 6-1 |
N/A | A5 | EPTC - Court 11 |
Erwee van der Bergh
|
Marco D'Alessio
(Did not play)
|
Walkover |
2023-04-27 9:15am | A7 | EPTC - Court 10 |
Jack Locke
|
Matthew Cerff
|
6-7, 6-2, 6-0 |
2023-04-28 8:00am | A9 | EPTC - Court 5 |
Naeem Dada [1]
|
Albrecht Swiegers
|
4-6, 6-4, 6-3 |
2023-04-28 8:00am | A10 | EPTC - Court 4 |
Andrew Cerff
|
Nathan Garbers
|
6-4, 6-1 |
2023-04-28 8:00am | A11 | EPTC - Court 3 |
Erwee van der Bergh
|
James Kent [3]
|
1-6, 1-6 |
2023-04-28 8:00am | A12 | EPTC - Court 2 |
Jack Locke
|
Victor Hugo [2]
|
6-4, 6-0 |
2023-04-29 8:00am | A13 | EPTC - Court 1 |
Naeem Dada [1]
(Ret.)
|
Andrew Cerff
|
4-5 Retired |
2023-04-29 8:00am | A14 | EPTC - Court 8 |
James Kent [3]
|
Jack Locke
|
3-6, 4-6 |
2023-04-30 10:30am | A15 | EPTC - Court 13 |
Andrew Cerff
|
Jack Locke
|
4-6, 5-7 |
N/A | B1 | EPTC - Court 5 |
Naeem Dada [1]
(Did not play)
|
James Kent [3]
|
Walkover |
2023-04-29 8:00am | C1 | EPTC - Court 7 |
Albrecht Swiegers
|
Nathan Garbers
|
6-7, 6-4, 7-10 |
2023-04-29 8:00am | C2 | EPTC - Court 6 |
Erwee van der Bergh
|
Victor Hugo [2]
|
4-6, 2-6 |
2023-04-30 10:30am | C3 | EPTC - Court 11 |
Nathan Garbers
|
Victor Hugo [2]
|
6-4, 4-6, 8-10 |
N/A | D1 | EPTC - Court 10 |
Albrecht Swiegers
(Did not play)
|
Erwee van der Bergh
|
Walkover |
2023-04-28 9:15am | E2 | EPTC - Court 9 |
Tristan Skelton
|
Andrew Mason
|
6-0, 6-1 |
2023-04-28 11:45am | E5 | EPTC - Court 2 |
Andy Miller
|
Tristan Skelton
|
3-6, 1-6 |
2023-04-29 9:15am | E7 | EPTC - Court 12 |
Tristan Skelton
|
Matthew Cerff
|
2-6, 4-6 |