GS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Almé VAN SCHALKWYK | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
[2] | Moroesi Tuoane | Sandton Sports Club | No | - | |
[3] | Ciaran McConnell | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
[4] | Eden Dworcan | Northern suburbs Tennis Club | No | - | |
[5] | Zoë Venter | Tzaneen Tennis Club | No | - | |
[6] | Sophia Koen | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
[7] | Shoeshoe Mahlaku | No | - | ||
[8] | Alexa Reubenson | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Karina Pont | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - | |
- | BAILEY SELVAM | ZA | Sandton Sports Club | No | - |
- | Luna Mary Leon Rodriguez | Curro Heuwelkruin High | No | - | |
- | Emma McIntyre | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
- | Amigra Mandtoumbi | ZA | Randburg Tennis Club | Yes | Nicolette Vorster |
- | Avida Caby | Florida Park Tennis Club | No | - | |
- | Delereece Jonker | ZA | Florida Park Tennis Club | No | - |
- | Umika Kanjee | ZA | Parkview Lawn Tennis Club | No | - |
- | Marieke Wiggett | Fairland | No | - | |
- | Tyla Skelton | ZA | Fairland | No | - |
- | Chloe Muttitt | Alberhart Tennis Club | No | - | |
- | Luzé van Zyl | ZA | Westside Tennis Academy KDP | No | - |
- | Vanessa Foley | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Mmanthwese Mphomane | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Mogomotsi Sekgobela | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Camilla Moeletsi | ZA | No | - | |
- | Alicia Ntsame Ndong Ebong | Belgrade Tennis Club | No | - | |
- | Chloe Wilson | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - | |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Nicolette Vorster | ZA | Unika Laerskool | No | - |
- | Chanel Ford | ZA | Italian Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-04-27 9:15am | A2 | KEN - Court 1 |
Avida Caby
|
Delereece Jonker
|
6-1, 6-0 |
2023-04-27 9:15am | A3 | KEN - Court 2 |
Amigra Mandtoumbi
|
Mogomotsi Sekgobela
|
6-7(6), 3-6 |
2023-04-27 9:15am | A6 | KEN - Court 3 |
Chloe Muttitt
|
Chloe Wilson
|
6-1, 6-0 |
2023-04-27 9:15am | A7 | KEN - Court 4 |
Emma McIntyre
|
Luna Mary Leon Rodriguez
|
6-2, 7-6(7) |
2023-04-27 9:15am | A9 | KEN - Court 5 |
Alexa Reubenson [8]
|
Camilla Moeletsi
|
6-0, 6-1 |
2023-04-27 9:15am | A10 | KEN - Court 6 |
BAILEY SELVAM
|
Karina Pont
|
7-6(5), 6-2 |
2023-04-27 10:30am | A11 | KEN - Court 1 |
Marieke Wiggett
|
Alicia Ntsame Ndong Ebong
|
4-6, 2-6 |
2023-04-27 10:30am | A13 | KEN - Court 2 |
Shoeshoe Mahlaku [7]
|
Umika Kanjee
|
6-1, 6-1 |
2023-04-27 10:30am | A14 | KEN - Court 3 |
Mmanthwese Mphomane
|
Tyla Skelton
|
6-1, 6-7(5), 5-7 |
2023-04-27 10:30am | A15 | KEN - Court 4 |
Luzé van Zyl
|
Vanessa Foley
|
0-6, 2-6 |
2023-04-28 9:15am | A17 | KEN - Court 1 |
Almé VAN SCHALKWYK [1]
|
Avida Caby
|
6-2, 6-1 |
2023-04-28 9:15am | A18 | KEN - Court 2 |
Mogomotsi Sekgobela
|
Zoë Venter [5]
|
2-6, 3-6 |
2023-04-28 9:15am | A19 | KEN - Court 3 |
Ciaran McConnell [3]
|
Chloe Muttitt
|
6-0, 6-0 |
2023-04-28 9:15am | A20 | KEN - Court 4 |
Emma McIntyre
|
Sophia Koen [6]
|
1-6, 3-6 |
2023-04-28 9:15am | A21 | KEN - Court 5 |
Alexa Reubenson [8]
|
BAILEY SELVAM
|
3-6, 6-1, 6-2 |
2023-04-28 9:15am | A22 | KEN - Court 6 |
Alicia Ntsame Ndong Ebong
|
Eden Dworcan [4]
|
2-6, 2-6 |
2023-04-28 10:30am | A23 | KEN - Court 1 |
Shoeshoe Mahlaku [7]
|
Tyla Skelton
|
6-7(3), 5-7 |
N/A | A24 | - |
Vanessa Foley
|
Moroesi Tuoane [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-04-29 10:30am | A25 | Marks - Court 9 |
Almé VAN SCHALKWYK [1]
|
Zoë Venter [5]
|
6-3, 6-2 |
2023-04-29 10:30am | A26 | Marks - Court 10 |
Ciaran McConnell [3]
|
Sophia Koen [6]
|
6-4, 2-6, 2-6 |
2023-04-29 11:45am | A27 | Marks - Court 1 |
Alexa Reubenson [8]
|
Eden Dworcan [4]
|
2-6, 2-6 |
2023-04-29 11:45am | A28 | Marks - Court 2 |
Tyla Skelton
|
Vanessa Foley
|
0-6, 0-6 |
2023-04-30 9:15am | A29 | Marks - Court 6 |
Almé VAN SCHALKWYK [1]
|
Sophia Koen [6]
|
3-6, 6-4, 6-2 |
2023-04-30 9:15am | A30 | Marks - Court 7 |
Eden Dworcan [4]
|
Vanessa Foley
|
6-0, 6-2 |
2023-05-01 9:15am | A31 | Marks - Court 3 |
Almé VAN SCHALKWYK [1]
|
Eden Dworcan [4]
|
6-1, 6-2 |
2023-05-01 8:00am | B1 | Marks - Court 6 |
Sophia Koen [6]
|
Vanessa Foley
|
6-3, 6-1 |
2023-04-30 9:15am | C1 | Marks - Court 8 |
Zoë Venter [5]
|
Ciaran McConnell [3]
|
4-6, 4-6 |
2023-04-30 9:15am | C2 | Marks - Court 9 |
Alexa Reubenson [8]
|
Tyla Skelton
|
6-3, 6-0 |
2023-05-01 8:00am | C3 | Marks - Court 7 |
Ciaran McConnell [3]
|
Alexa Reubenson [8]
|
6-2, 6-2 |
2023-05-01 8:00am | D1 | Marks - Court 8 |
Zoë Venter [5]
|
Tyla Skelton
|
6-0, 6-0 |
2023-04-29 12:00pm | E1 | KEN - Court 1 |
Avida Caby
|
Mogomotsi Sekgobela
|
6-3, 6-1 |
2023-04-29 12:00pm | E2 | KEN - Court 2 |
Chloe Muttitt
|
Emma McIntyre
|
2-6, 2-6 |
2023-04-29 12:00pm | E3 | KEN - Court 3 |
BAILEY SELVAM
|
Alicia Ntsame Ndong Ebong
|
6-2, 5-7, 6-10 |
2023-04-29 2:00pm | E5 | KEN - Court 2 |
Avida Caby
|
Emma McIntyre
|
6-3, 6-1 |
2023-04-29 2:00pm | E6 | KEN - Court 3 |
Alicia Ntsame Ndong Ebong
|
Shoeshoe Mahlaku [7]
|
6-1, 6-1 |
2023-04-30 10:30am | E7 | Marks - Court 9 |
Avida Caby
|
Alicia Ntsame Ndong Ebong
|
6-1, 6-2 |
2023-04-30 10:30am | F1 | Marks - Court 10 |
Emma McIntyre
|
Shoeshoe Mahlaku [7]
|
6-2, 6-1 |
2023-04-29 2:00pm | G1 | KEN - Court 4 |
Mogomotsi Sekgobela
|
Chloe Muttitt
|
6-4, 6-1 |
2023-04-30 11:45am | G3 | Marks - Court 1 |
Mogomotsi Sekgobela
|
BAILEY SELVAM
|
0-6, 2-6 |
2023-04-27 11:45am | I5 | KEN - Court 1 |
Camilla Moeletsi
|
Karina Pont
|
0-6, 0-6 |
2023-04-27 11:45am | I7 | KEN - Court 2 |
Umika Kanjee
|
Mmanthwese Mphomane
|
2-6, 0-6 |
2023-04-28 10:30am | I9 | KEN - Court 2 |
Delereece Jonker
|
Amigra Mandtoumbi
|
2-6, 1-6 |
2023-04-28 10:30am | I10 | KEN - Court 3 |
Chloe Wilson
|
Luna Mary Leon Rodriguez
|
1-6, 3-6 |
2023-04-28 10:30am | I11 | KEN - Court 4 |
Karina Pont
|
Marieke Wiggett
|
6-0, 6-0 |
2023-04-28 10:30am | I12 | KEN - Court 5 |
Mmanthwese Mphomane
|
Luzé van Zyl
|
7-5, 6-0 |
2023-04-29 12:00pm | I13 | KEN - Court 4 |
Amigra Mandtoumbi
|
Luna Mary Leon Rodriguez
|
6-7(2), 0-6 |
2023-04-29 12:00pm | I14 | KEN - Court 5 |
Karina Pont
|
Mmanthwese Mphomane
|
6-3, 6-3 |
2023-04-29 2:00pm | I15 | KEN - Court 5 |
Luna Mary Leon Rodriguez
|
Karina Pont
|
6-3, 5-7, 0-10 |
2023-04-29 2:00pm | J1 | KEN - Court 6 |
Amigra Mandtoumbi
|
Mmanthwese Mphomane
|
4-6, 5-7 |
2023-04-29 12:00pm | K1 | KEN - Court 6 |
Delereece Jonker
|
Chloe Wilson
|
4-6, 4-6 |
2023-04-29 1:15pm | K2 | KEN - Court 1 |
Marieke Wiggett
|
Luzé van Zyl
|
6-1, 6-4 |
2023-04-30 9:15am | K3 | HTC - Court 3 |
Chloe Wilson
|
Marieke Wiggett
|
6-4, 6-4 |
2023-04-29 3:15pm | L1 | KEN - Court 2 |
Delereece Jonker
(Ret.)
|
Luzé van Zyl
|
7-6(1), 1-4 Retired |
2023-04-28 11:45am | M6 | KEN - Court 1 |
Camilla Moeletsi
|
Umika Kanjee
|
1-6, 0-6 |