Ladies Division 1
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Michelle Hodge | AU | Cambridge Squash Club | No | - |
[2] | Khris Wiaceck | AU | Mirrabooka Squash Club | No | - |
[3] | Cindy Parsley | AU | Vic Park Squash | No | - |
[4] | Jane Hunt | Busselton Squash Club | No | - | |
[5] | Josie Jones | AU | Blue Gum Squash Club (Inc) | No | - |
[6] | Belinda Martella | AU | Blue Gum Squash Club (Inc) | No | - |
[7] | Corina Malatzky | AU | Bunbury Squash Club | No | - |
[8] | Ngarongoa Williams | NZ | Mandurah Squash Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-01-20 7:00pm | A1 | BGSC - Court 1 |
Michelle Hodge [1]
|
Ngarongoa Williams [8]
|
11-4, 11-4, 8-11, 11-6 Normal |
N/A | A2 | BGSC - Court 7 |
Khris Wiaceck [2]
(Did not play)
|
Corina Malatzky [7]
|
Walkover |
2023-01-20 7:00pm | A3 | BGSC - Court 7 |
Cindy Parsley [3]
|
Belinda Martella [6]
|
11-5, 11-7, 6-11, 12-10 Normal |
2023-01-20 7:00pm | A4 | BGSC - Court 1 |
Jane Hunt [4]
|
Josie Jones [5]
|
15-13, 11-2, 11-8 Normal |
2023-01-21 11:00am | A5 | BGSC - Court 8 |
Michelle Hodge [1]
|
Jane Hunt [4]
|
11-6, 10-12, 11-4, 11-6 Normal |
2023-01-21 1:00pm | A6 | BGSC - Court 7 |
Corina Malatzky [7]
|
Cindy Parsley [3]
|
8-11, 4-11, 3-11 |
2023-01-21 11:00am | A7 | BGSC - Court 8 |
Josie Jones [5]
|
Ngarongoa Williams [8]
|
11-6, 11-2, 11-4 Normal |
N/A | A8 | BGSC - Court 7 |
Belinda Martella [6]
|
Khris Wiaceck [2]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-01-21 4:00pm | A9 | BGSC - Court 4 |
Michelle Hodge [1]
|
Cindy Parsley [3]
|
11-5, 11-6, 11-9 |
2023-01-21 4:00pm | A10 | BGSC - Court 4 |
Corina Malatzky [7]
|
Jane Hunt [4]
|
8-11, 9-11, 7-11 |
2023-01-21 4:00pm | A11 | BGSC - Court 6 |
Josie Jones [5]
|
Belinda Martella [6]
|
12-14, 11-5, 15-13, 11-6 |
N/A | A12 | BGSC - Court 6 |
Khris Wiaceck [2]
(Did not play)
|
Ngarongoa Williams [8]
|
Walkover |